اعلام آمادگی ۴۲ واحد اقامتی گیلان برای پذیرش بیماران کرونایی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان از اعلام آمادگی ۴۲ واحد گردشگری این استان برای پذیرش بیماران کرونایی در دوره نقاهت خبر داد.

اعلام آمادگی ۴۲ واحد اقامتی گیلان برای پذیرش بیماران کرونایی

مسعود حلاج‌پور، مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گیلان ضمن اشاره به بند دوم از مصوبات پنجاه و ششمین جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان گیلان، مورخ هشت آذر ماه و نیز در راستای دستورالعمل وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور مبنی بر استفاده از ظرفیت واحدهای اقامتی به منظور نقاهتگاه بیماران کرونایی و استراحتگاه کادر درمانی کشور، از اعلام آمادگی چندین واحد اقامتی استان گیلان به‌منظور مشارکت در این طرح خبر داد. وی در این رابطه تشریح کرد:

طی مذاکرات صورت گرفته با واحد های حائز شرایط این طرح تا تاریخ ۱۱ آذر ماه، ۴۲ هتل با ظرفیت ۷۵۵ اتاق و ۲۳۲۹ تخت آمادگی خود برای پذیرش بیماران کرونایی در دوران نقاهت را اعلام کردند.

حلاج‌پور ضمن قدردانی از زحمات شبانه‌روزی و بی‌وقفه کادر درمان و ابراز امیدواری برای همکاری همه‌جانبه از سوی مردم فهیم و وظیفه‌شناس و مسئولان استان، در خصوص واحدهای اقامتی داوطلب شده گفت:

گفتنی است چندی پیش ولی تیموری، معاون گردشگری کشور نام‌ هتل‌های منتخب و واجد شرایط را برای پذیرش بیماران کرونایی، به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحویل داد. در هر استان و در هر یک از جزیره‌های کیش و قشم، یک هتل به‌‌منظور نقاتگاه این بیماران اختصاص خواهد یافت.

 

منبع : کجارو